Akce, tipy, zajímavosti

Představujeme náš tým – Zdeňka Navrátilová

Zdeňka Navrátilová u nás začala pracovat teprve nedávno.

Právě ona je náš Týmový hráč a proto o ní chceme napsat trochu víc.

Zdeňka nám napsala:

(…) Ihned po přečtení inzerátu na tuto pozici, se mi nadšením rozbušilo srdce. Věděla jsem, že neodpovím-li na Váš inzerát a připravím se tak o případnou šanci pracovat ve Vašem týmu, bude mě to hooodně dlouho mrzet. Z posledního příspěvku na Vašem webu už vím, že tento pocit jste vyvolala ve velkém počtu uchazečů, ale přesto se pokusím, protože kdo nic nezkusí, nic nezíská!

A my si říkali, že je skvělé, že se nebojí, že to nevzdá, i když to nevypadá na jistý úspěch, taky se připravila – prošla si informace i články na webu, promyslela, jestli jí dávají smysl. To jsou vlastnosti, které nás zaujaly a tak jsme se zájmem četli dál.

(…) Člověka, který se nebojí výzev, chce na sobě pracovat a bude mít podobný hodnotový žebříček potažmo cíle jako Vy a Vaše organizace. Avšak po pročtení Vašeho webu odetipostarano.cz, jsem si skutečně sedla na pr*** (pardon ;)). Myšlenka pomáhat rodinám, rodičům, matkám se skloubením a slaďováním jejich práce s péčí o rodinu a osobní život mi připadá
naprosto boží.

Tohle bylo trochu víc neformální, než by se nám v motivačním dopise líbilo, ale zatím jsme to nevzdávali – konec konců. nakonec jsem pročetla opravdu všechny motivační dopisy i všechny životopisy, případně další materiály, které nám přišly.

Následovalo:

  • nadšení pro práci s dětmi
  • zkušenosti se vzděláváním dětí i dospělých
  • pro nás nepředstavitelná aprobace Matematika a Chemie
  • popis práce, kterou si představuje z pohledu náplně, ale i úvazku a možných variant spolupráce od dobrovolnictví po plný úvazek
  • popis skvělé zkušenosti s týmovostí a co pro ni týmovost vlastně je
  • diplomatická zmínka o špatné zkušenosti s týmovostí
  • přání, co by ráda našla pro sebe do budoucna a co přeje nám

A v příloze životopis, který zahrnoval tolik zkušeností se vzdělávám ve škole i mimo ni, že vlastně bylo hned jasné, že cílem telefonátu Zdeňce bude zjistit, jestli by náhodou nechtěla zkusit aktuální výběrko na Specialistu vzdělávání.

  • Volám, volám, „Navrátilová, prosíííím! Já jsem zrovna v čekárně u zubaře, můžu vám zavolat zpátky?“
  • Proč by to mělo jít hladce, že ano 😀
  • Když zavolala zpátky, rovnou jsem se zeptala, jestli by neuvažovala o pozici Specialista vzdělávání. Odpověď: Já o ní uvažovala hned, ale musela jsem vám odpovědět na Týmového hráče, ten inzerát by prostě skvělej.

A tak se Zdeňka ocitla v nemalé konkurenci skvělých lektorů a školitelů.

Že výběrové řízení s přehledem vyhrála a od středy 10.5.2023 se s ní začnete potkávat v rámci Tréninků pro rodiče, to už není žádné velké překvapení.

Přejeme Zdeňce hodně úspěchů a skvělých lektorských hodin a víc o tom, jaké to je skočit z rodičovské dovolené se třemi dětmi rovnou do pracovního procesu, v rámci kterého se máte postavit před lidi, tak o tom si povíme někdy příště.