Akce, tipy, zajímavosti,  Kvízová školení,  Vzděláváme a slaďujeme

Hravé povídání o vysněných profesích pro děti a rodiče – PROFESNÍ VÝZVA

Vítejte v Profesní výzvě – hravém kvízovém školení, které vám pomůže zabavit děti smysluplně a s přesahem.

Původní výzvy probíhaly v naší skupině na Facebooku Rozvíjíme talenty dětí a rodičů v pěti dnech – rodiče dostávali podklady do e-mailu a každý den s dětmi řešili jeden kousek na dané téma tak, aby v pátek měli konkrétní výsledek. Ve formě kvízového školení dostanete všech pět dílů k dispozici najednou, i tak doporučujeme zadání dětem rozložit do více dní. I tentokrát jsme pro vás k dispozici ve skupině pro rady, tipy a konzultace. Jdeme na to!

Tenhle úvod bude nejvíc ze všeho pro rodiče. Tak trochu vám už na úplném začátku hodlám prozradit co budeme v celé výzvě dělat. I když věřím, že vás i tak některé konkrétní úkoly překvapí a pobaví. 

Když hledáte práci, nebo uvažujete, že změníte obor, je několik jednoduchých kroků, jak na to. Některé se později ukážou jako složitější, než o vypadá na první pohled, ale ten postup bude vždycky stejný:

  1. Zjistěte, co se na vysněné pozici/roli/profesi obvykle požaduje (Doporučuji třeba vyrazit na jobs.cz a prostě si vyhledat deset inzerátů na danou pozici, bez ohledu na lokalitu, kde žijete nebo velikost firmy a vypsat si všechny dovednosti, které inzeráty uvádějí. Když se něco opakuje, udělejte si čárku, ať víte, co je žádáno často a co jen občas.)
  2. Porovnejte to s tím, co umíte (Buďte k sobě upřímní, nepřeceňujte se a ani nepodceňujte; zamyslete se, co znáte ze školy, o čem jste četli, jaké kurzy jste dělali, co jste si mohli vyzkoušet třeba i okrajově v předešlém zaměstnání nebo v rámci brigády, co patřilo k vašim běžným povinnostem, i kdyby v úplně jiném oboru…)
  3. Doplňte si znalosti tam, kde vám chybí (Tohle je ta těžší část, ale když víte, co hledáte, není zas takový problém to najít – pokud nevíte, napište nám do skupiny – spoustu kurzů jsme už zveřejňovali, specifické pomůžeme najít.)
  4. Vyzkoušejte si práci nanečisto/projektově/dobrovolnicky (Pokud je k výkonu práce potřeba dobrá nebo excelentní znalost, případně dokonce delší praxe, nemá smysl se hlásit, pokud jste o problematice jen četli, ale rozhodně má smysl si jít danou dovednost vyzkoušet na nějaký menší projekt, nebo se nabídnout jako dobrovolník výměnou za reference a za pár týdnů nebo měsíců se budete na podobnou pozici hlásit s úplně jiným sebevědomím a mnohem vyššími šancemi.)
  5. Prodejte co umíte v nejlepším životopise a motivačním dopise, co jdou napsat (tipy najdete na blogu TADY )

A pak vám držím všechny palce a hurá do toho.

A přesně tenhle zážitek chci dopřát i vašim dětem v Profesní výzvě.

Pro spuštění kvízového školení stačí kliknout zde.

Po vyplnění kvízu klikněte na Odeslat a pak Zobrazit skóre. Uvidíte odpovědi na svoje otázky, tipy, co zlepšit a jak o otázkách přemýšlet a výsledek se vám navíc odešle do vašeho e-mailu, abyste se k němu mohl/a kdykoli vrátit. Není cílem naklikat nejlepší skóre. Ale najít si čas, zastavit se, zamyslet se nad odpověďmi, komentáři a vysvětleními. Dobrý rodič není ten, který je dokonalý, ale ten, který na sobě pracuje a chce se zlepšovat.

Ať vám dobře slouží a pomáhá.
Jsme tu s vámi.