Akce, tipy, zajímavosti,  Kulaté stoly,  O rodinu postaráno,  Poradna pro rodiny,  Vzděláváme a slaďujeme

Kulatý stůl na téma BUDOUCNOST PRACOVNÍHO TRHU JE TU – JSTE PŘIPRAVENI?

V pondělí 29.05.2023 od 9:00

se bude konat další z naší série

Kulatých stolů.

Přijměte naše pozvání.

Potkáme se znovu v krásných prostorách kavárenského bistra Ve Mlýně v centru Ivančic.

A co vás čeká?

Téma:

BUDOUCNOST TRHU PRÁCE JE TU.

JSTE PŘIPRAVENI?

O budoucnosti trhu práce, nutnosti digitalizovat, rozvíjet zaměstnance a proaktivně se vzdělávat na straně uchazečů o práci, být připraven/a na změny – tak o tom se mluví už roky. Jenže. Umělá inteligence klepe na dveře, firmy si díky rostoucím cenám vstupů od materiálů po energie nemohou dovolit ani nejmenší neefektivitu, automatizace procesů i výroby je tu, robotizace mnohde už proběhla a zůstat konkurenceschopný a nenechat si ujet vlak je čím dál těžší, ať jste firma nebo jednotlivec.

Jak se v tom vyznat a neztratit? Co je zásadní a co může počkat? Které obory porostou a které naopak budou ztrácet na uplatnitelnosti? Kam tedy směrovat naše děti nebo i sami sebe nebo svoji organizaci?

Tak o tom všem si budeme povídat u kuletého stolu poslední pondělí v květnu. Pokud se chcete připojit, napište nám to – přes kontakty nebo vyplňte přihlášku na kulatý stůl. Míst je málo, ale pokud máte co říct, jste zváni. 

První z již potvrzených přednášek:

  • BUDOUCNOST TRHU PRÁCE A JAK SI STOJÍTE – pro zaměstnance, zaměstnavatele i rodiče je skvělé vědět, jaký vývoj nás čeká v nejbližších letech, které trendy nás ovlivní a co to znamená v praxi – poradíme i na co se zaměřit a čím začít (Veronika Senciová).
  • PRÁCE V IT JE PRO KAŽDÉHO – ukážeme vám, že tenhle obor, který jednak nevyhnutelně zasáhne i vás osobně je opravdu pro každého, ať umíte počítat nebo ne, ať jste komunikativní, nebo radši pracujete sami, ať chcete dělat odbornou, analytickou, pomáhající nebo podporující práci s lidmi nebo s apkami. U tohohle tématu se potkáte s Eli Axmann, umělou inteligencí a aplikacemi, které si sami vyzkoušíte.
  • VÝROBNÍ PODNIKY NEJEN DIGITALIZUJÍ, ALE UŽ ZAVÁDÍ I SAMOPLÁNOVÁNÍ SMĚN – NAHLÉDNĚTE POD POKLIČKU – Jana Stehlíková vám ukáže aplikaci, s jejíž pomocí již i výrobní podniky v Česku zavádí samoplánování směn zaměstnanců, jak na to a proč se nebát.

Těšíme se na vás a dodáváme, že hlídání po dobu trvání kulatého stolu bude opět k dispozici, takže děti klidně vezměte s sebou!