Akce, tipy, zajímavosti

CÍTIT SE LÉPE NEJEN JAKO RODIČ/ ПОЧУВАТИСЯ КРАЩЕ НЕ ЛИШЕ ЯК БАТЬКИ

Být rodičem není snadné vlastně nikdy. Být rodičem, který je na všechno sám, je ještě těžší. A být sám a v cizí zemi? Možná si ani neumíme představit, o kolik to může být náročnější. Tušíme, že jiný systém zdravotnictví, školství nebo sociální pomoci vám snadno zamotá hlavu. Že pomáhat dětem zvládnout to, co se sami učíte zvládat za běhu není ničím, nač by člověk měl být sám. A proto vám chceme nabídnout pomocnou ruku.

Бути батьками ніколи не буває легко. Бути тим одним з батьків, який вирішує все сам ще важче. А бути самому в чужій країні? Можливо ми навіть не уявляємо наскільки це може бути складніше. Ми здогадуємося, що інша система охорони здоров’я, освіти, чи соціальної допомоги може легко заплутати вас. Що допомагати дітям опановувати те, що ви самі опановуєте на ходу, не є тим, що ви повинні робити самі. І тому ми хочемо запропонувати вам руку допомоги.

Ve čtvrtek dopoledne můžete pro sebe udělat víc, než je běžné. Můžete se s naší pomocí naučit zvládnout složité rodičovské otázky s lehkostí. A nemusíte kvůli tomu umět ani skvěle česky – nabízíme vám zkušené lektorky i tlumočení. Čekají vás skupinové tréninky a sdílení s ostatními, podpora a podaná ruka. 

 В четвер, в першій половині дня, ви можете зробити для себе більше ніж зазвичай. Можете з нашою допомогою навчитися легко  справлятися з важкими батьківськими питаннями. І не обов’язково для цього добре знати чеську мову- ми пропонуємо вам досвідчених лекторів і переклад. Вас чекають групові тренінги, і можливість поділитися з іншими, підтримка і подана рука.

Pokud se na skupinové setkání necítíte, nebo řešíte i jiné otázky než rodičovské, pak vás zveme na individuální sezení. Terapie s tlumočením budou k dispozici čtvrtky odpoledne a pátek během dne (10:00 – 15:00). 

A to nejlepší nakonec: ať se rozhodnete využít kterékoli z těchto nabídek, můžete s sebou vzít svoje děti. Bude pro ně připravena profesionální chůva a plně vybavený dětský klub hned vedle prostoru, kde sídlí Poradna pro rodiny. 

Якщо ви не хочете відвідувати групове заняття, або вас турбують проблеми не тільки батьківства, тоді запрошуємо вас на індивідуальну консультацію. Терапія з перекладом буде доступна в четвер в другій половині дня, та в п’ятницю протягом дня (10:00 – 15:00).

І найприємніше: яку б з цих пропозицій ви не обрали, ви можете взяти з собою своїх дітей. Для них буде підготовлена професійна няня, та повністю обладнаний дитячий клуб безпосередньо біля приміщення Сімейної консультації

Dětský klub O děti postaráno, Palackého náměstí 195/8, Ivančice 664 91 / Дитячий клуб “ O děti postaráno”( про дітей піклуються), Площа Палацького 195/8, Іванчіце 664 91

Pro přihlášení do projektu je potřeba na místě vyplnit Registrační list rodiny a Monitorovací list. Následně jsou všechny aktivity poskytovány ZDARMA. / Для реєстрації в проекті необхідно на місці заповнити Форму реєстрації сім’ї, та Форму моніторингу. Після чого всі послуги надаються БЕЗКОШТОВНО.

Na skupinové i individuální aktivity je potřeba se předem objednat.

На групові та індивідуальні заняття потрібна попередня реєстрація.


Projekt “Podpora integrace a adaptace ukrajinských rodin a dětí v nových životních podmínkách” je financován z prostředků MPSV a UNICEF na základě ROZHODNUTÍ č.j. MPSV-2023/31481-261/1

Проект “Підтримка інтеграції та адаптації українських сімей та дітей у нових життєвих умовах” фінансується Міністерством внутрішніх справ та ЮНІСЕФ на підставі рішення № MPSV-2023/31481-261/1