Akce, tipy, zajímavosti,  Kvízová školení,  Vzděláváme a slaďujeme

DÍTĚ – RODIČ – TECHNOLOGIE – 1. DÍL – POZNÁVÁME RIZIKA

Technologie jsou důležité. A jsou čím dál důležitější. Během následujících čtyř let ovlivní zásadním způsobem jen umělá inteligence to jak pracujeme v šedesáti procentech profesí, které dnes známe. Umělá inteligence není jediným vlivem. Digitalizace, robotizace, automatizace… Nové profese postupně vznikají, nepotřebné zanikají – možná jste už s překvapením pročítali naše kvízové školení na téma Budoucnost trhu práce (pokud ne, určitě ho doporučujeme).

Strčit hlavu do písku a říct, že dítěti mobilní telefon, tablet nebo počítač prostě nedáme, není řešení z mnoha objektivních důvodů – dítě samo vám určitě řekne, že mu tak utečou rozhovory spolužáků a bude “mimo” – nebude vědět o čem je řeč, ale také se třeba nebude účastnit společných setkání, oslav apod., které se online domlouvají. Děti online běžně konzultují domácí úkoly, sdílejí materiály, pomáhají si. Z pohledu objektivního je to součást kultury a vzdělanosti a skluz v používání se těžko dohání. Z hlediska přístupu k informacím a vzdělanosti nedožene v dnešní době žádná tištěná publikace rychlost internetu.

A ano, na internetu a zejména na sítích číhají mnohá nebezpečí. O tom konec konců bude i tohle kvízové školení. Úkolem rodiče ale není zakazovat, ale porozumět, vysvětlit, provázat a ošetřit rizika. V některém z dalších kvízů se určitě podíváme i na ostatní oblasti, ale tentokrát se zaměříme na porozumění jednotlivým toxickým fenoménům. Bez porozumění není možné vytvářet pravidla pro vlastní děti tak, aby byla rizika minimalizována.

Nechceme vás v žádném případě strašit. A už vůbec vyvolat dojem, že zákaz je to nejlepší nebo dokonce jediné možné řešení. Není. Děti si cestu k online stejně najdou. Pojďte je na té cestě provázet s pochopením a pevnými hranicemi.

Pro spuštění kvízového školení stačí kliknout ZDE.

Po vyplnění kvízu klikněte na Odeslat a pak Zobrazit skóre. Uvidíte odpovědi na svoje otázky, tipy, co zlepšit a jak o otázkách přemýšlet a výsledek se vám navíc odešle do vašeho e-mailu, abyste se k němu mohl/a kdykoli vrátit. Není cílem naklikat nejlepší skóre. Ale najít si čas, zastavit se, zamyslet se nad odpověďmi, komentáři a vysvětleními. Dobrý rodič není ten, který je dokonalý, ale ten, který na sobě pracuje a chce se zlepšovat.

Ať vám dobře slouží a pomáhá.

Jsme tu s vámi.