Akce, tipy, zajímavosti,  Kvízová školení,  Vzděláváme a slaďujeme

Jak uspět na měnícím se trhu práce

Jak uspět na měnícím se trhu práce je čtvrté z naší série kvízových školení. Více o nich i proklik ke všem ostatním najdete tady.

Jak uspět na trhu práce takovém, jaký je, nás ve škole nenaučili. A když jsme volili školu, naši rodiče nebyli taky o moc lepšími rádci. Školy, které tehdy byly v okolí, dobrá zkušenost rodičů, nic z toho neplatí už dneska. A většina obyvatel Česka se shodne, že kdyby věděli, co je čeká, volili by jinak. Aktuálně se trh práce proměňuje ještě mnohem rychleji. Digitalizace, automatizace, robotizace – často si ani neumíme představit, co se za tím skrývá, jen vnímáme neurčitou obavu až strach, že to bude mít negativní vliv právě na nás.

  • “Neboj, robotizovat se budou jen manuální pozice u pásu, to se tě netýká.” 
  • ”Právníci nebo účetní můžou být v klidu.”
  • “Řemeslníci jsou nedostatkové zboží a vždycky budou.” 
  • “Jak bys chtěl/a robotizovat práci v dopravě. Buď v klidu.” 

Ani jedna ze čtyř výše uvedených vět není při pohledu jen pár let dopředu pravdivá.

Jak máte ale vědět, co se na trhu práce bude dít?

Přijměte moje pozvání na další ze série kvízových školení. Na pár kliknutí vám dám nahlédnout do toho, co nás čeká a jak se připravit. Řeknu vám to, co vám ve škole neřekli a co ani nikdo nejspíš ve škole neříká vašim dětem.

Pojďte si to s námi vyzkoušet ZDE.

 

Budeme rádi, když si kvíz zkusíte proklikat.

A ještě raději, když se k němu pak vrátíte a s jeho pomocí ve vrhnete třeba na úvahy o dalším pracovním směřování. Vašem nebo třeba vašich dětí.

Hodně štěstí.