Kulaté stoly,  Vzděláváme a slaďujeme

Kulatý stůl – 23.11.2023 – Budoucnost je digitální. I pro ženy.

Kulatý stůl na téma „Budoucnost je digitální. I pro ženy.“ se bude konat 23.11.2023 v Mahenově knihovně – Brno Bystrc (adresa: Vondrákova 15, 635 00 Brno).

Akce je součástí Týdne pro digitální Česko, který pořádají organizace Digitální Česko a Úřad vlády ČR. Patronem akce je ministr pro místní rozvoj – Ivan Bartoš, na uvedení týdne se ale chystá i prezident Petr Pavel. Jsme nadšení, že můžeme být jedním z hlavních partnerů takové události. 

O čem si u kulatého stolu budeme povídat?

  • Jako první příspěvek zazní téma Budoucnost pracovního trhu. Pokud si chcete k tématu přečíst víc a případně si vyzkoušet, kolik o něm opravdu víte, doporučujeme naše kvízové školení Jak uspět na měnícím se trhu práce. Čeká tam na vás studie BCG zpracovaná do interaktivní podoby a prozření, protože mnoho pozic, které budou upadat už do roku 2030 nejsou těmi, které čekáte. Na samotném kulatém stole ovšem budeme mluvit o jiných tématech. O kterých? O těch, o kterých ostatní nanejvýš šeptají za zavřenými dveřmi. 
  • Podíváme se na situaci žen na pracovním trhu a na to, co mohou pro zlepšení udělat firmy, instituce a rodiny – ženy i muži. IT má 80.000 neobsazených pozic a potíže s náborem. Podle Deloitte a Mumdoo má ovšem ČR víc než polovinu žen na RD bez práce proti jejich vůli. Tušíte, jak se změnilo procento žen v IT za posledních deset let? Odpovíme.
  • Otevřeme i téma nové podoby Zákoníku práce a toho, zda je to opravdu konec flexibilního zaměstnávání, nebo změna, která opravdu pomůže zaměstnávání žen a ani firmy zvyklé na velkou míru flexibility se nemají čeho bát. My máme jasno.
  • Čekají vás i příspěvky od Česko.digital, PyLadies nebo od Vodafone o tom, jak pomáhají ženám do IT oni.
  • Postupně budeme doplňovat další témata – pokud máte nějaké, které byste rádi přinesli do diskuse, dejte nám vědět na info@odetipostarano.cz!

Začátek od 10:00, předpokládaný konec ve 13:00.

Parkování zajištěno přímo před budovou knihovny (adresa: Vondrákova 15, 635 00 Brno).

Hlídání zajistíme na vyžádání tak jako u ostatních kulatých stolů – nebojte se ozvat, náklady jsou na nás.

Přihlásit se k účasti můžete na stránce KULATÉ STOLY zde.

Další informace budeme postupně doplňovat – sledujte nás.