Akce, tipy, zajímavosti,  Dětský klub,  Rapotice,  Umělecké tábory

O děti postaráno je také v Rapoticích

V Rapoticích to i v tomto roce s námi žilo, i když částečně nás omezovaly různé lockdowny, karantény a jiné neduhy, povedla se nám spousta věcí, o které se s vámi chceme podělit.

 

Divadlo z Rapotic

V první polovině roku jsme ještě doufali, že bychom mohli opět před Vánoci zahrát nové představení. Začali jsme proto připravovat divadelní hru na motivy Louskáčka. Psal ji pro nás herec a dramatik Mirek Sýkora. S podzimem a častými nemocemi, karanténami a omezeními jsme se rozhodli Louskáčka ještě o rok odložit a raději připravit hru, která není vázána k vánočnímu období a můžeme tudíž její premiéru uspořádat kdykoliv během roku. Pustili jsme se tedy do zkoušení dramatizace Vlastimila Pešky a známé pohádky Mach a Šebestová. Hrát bude 21 dětí od 5 do 16 let a 3 dospělí. Tvůrčí tým tvoří dalších 8 dospělých, kteří mají na starosti tvorbu scény, kostýmů, rekvizit, hudební, pěveckou a pohybovou spolupráci a režii. Je nás prostě pořádně velká skupina divadelních nadšenců. Scházíme se každou neděli v podvečer v Sokolovně v Rapoticích a připravujeme pro vás tuto naši novou inscenaci.

 

Příměstský tábor

Letní příměstský tábor se nesl opět ve filmařském duchu a společně jsme s dětmi natočili krátký detektivní příběh Knödel aneb Detektivní kancelář zasahuje. Užili jsme si spoustu her, perfektní zábavy, skvělý výlet na únikové hry do Brna a slavnostní premiéru na závěr. Tábora se zúčastnilo 8 dětí pod vedením dvou lektorek. A už druhým rokem také mladá praktikantka Klára, která má kromě jiného na starosti tvorbu filmu po technické stránce, to obsahuje hlavně závěrečný střih a mix. Námět, scénář, kostýmy a hraní je kolektivní práce všech účastníků.

Fotokroužek

Od podzimu jsme odstartovali také činnost nového Fotografického kroužku. Pod vedením Soni Rousové se v něm každou středu podvečer schází 7 dětí z 2. až 6. třídy zš. Děti se učí základy fotografického řemesla, fotí v interiéru i exteriéru, hrají hry, luští kvízy a objevují taje tohoto zajímavého koníčku. 

Co nás čeká v příštím roce

Je toho hodně. S divadlem bychom chtěli v dubnu odpremiérovat Macha a Šebestovou a v adventním období Louskáčka. S fotografickým kroužkem plánujeme interaktivní výstavu fotek a na léto připravujeme další filmařský příměstský tábor. 

 

Chcete se k nám přidat?

Tak to jste určitě vítáni. Postačí, když nám napíšete na e-mail info@odetipostarano.cz a do předmětu napíšete Rapotice.

 

Poděkování

Naše činnost v Rapoticích by nemohla fungovat bez finanční podpory Fondu Vysočiny, Obce Rapotice a ESF. Děkujeme.