Akce, tipy, zajímavosti,  O rodinu postaráno,  Vzděláváme a slaďujeme

Reportáž ze Sympozionu organizace Síť pro rodinu

Včera, 10.5.2022, jsme se – Veronika a Eli – účastnily Sympozionu organizace Síť pro rodinu, které měla téma PEČOVAT, PRACOVAT A ŽÍT a konala se ve Skautském institutu v Praze na Staroměstském náměstí.

Eli mluvila o tématu, které znáte z našeho seriálu Na kafe s HR a nebojíme se říct, že téma posluchači velmi rezonovalo. Pohled na týmovost z nové perspektivy, koncept „Good enough parenting“, pohled na sociokulturní normy a (ne)možnost jejich překročení a další zaujaly a věříme, že na tuhle debatu společně ještě navážeme.

Veronika oproti tomu otevřela téma zcela nové. O slaďování jste od nás slyšeli již mnohé, o rodinách, dětech, matkách… Tentokrát se ale na řadu dostali otcové, tátové a tatínkové. Zkrátka muži, jejichž cílem není jen pracovat, ale rádi by viděli svoje děti vyrůstat, měli vliv na jejich výchovu a rozvoj a kteří mají rodinu jako neoddiskutovatelnou hodnotu, která není jen „věcí ženy“.

K tomuhle tématu se jistě ještě vrátíme.

Děkujeme Rút Kolínské a jejímu týmu  za pozvání a všechnu práci, kterou mají za sebou na poli propagace mateřských center a těšíme se na další setkání.