Akce, tipy, zajímavosti,  Kulaté stoly,  O rodinu postaráno,  Poradna pro rodiny,  Vzděláváme a slaďujeme

KULATÝ STŮL – 5.4.2022 – CO NÁS A NAŠE DĚTI ČEKÁ NA TRHU PRÁCE Z DLOUHODOBÉ PERSPEKTIVY NEJEN VE SVĚTLE AKTUÁLNÍHO DĚNÍ

Máte pocit, že název tohohle kulatého stolu se nám nepovedl, protože je nekonečně dlouhý a komplikovaný? Chvíli jsme si říkali, že ho zkrátíme. Ale nakonec vyhrála tahle možnost: pokud si přečtete jen nadpis, budete vědět jistě, že to je akce, kde chcete být a pokud není šance se k nám přidat, budete alespoň netrpělivě vyhlížet článek o tom, co se na našem druhém kulatém stole dělo! Pojďme si o něm říct víc.

JSEM RODIČ, CO UŽ ŘEŠÍ NÁVRAT PO RODIČOVSKÉ DOVOLENÉ DO PRÁCE

Pak jste víc než vítáni! 

Situace na trhu práce se dramaticky mění a my se budeme bavit o tom, jak zvýšit svoji hodnotu pro zaměstnavatele, jak se připravit na změny, co si utřídit v hlavě, než půjdete na pohovor, jak s firmami mluvit a o čem a mnoho dalšího. Žádná teorie, ale příklady z praxe. Kulatým stolem vás bude provázet seniorní HR expertka, která zná situaci ze všech stran – z personální agentury, ze strany zaměstnavatele, jako kandidát i jako máma vracející se do práce a navíc jako expert na provázení kariérními změnami. Všechny její znalosti a zkušenosti budete mít k dispozici. 

JSEM PRACUJÍCÍ RODIČ DÍTĚTE ŠKOLKOU NEBO ŠKOLOU POVINNÉHO

Pak jste i vy víc než vítáni! 

Trh práce se mění. Není možné vybírat střední školu podle toho, která je nejblíž. Je potřeba chápat, co se na trhu práce děje, jaké změny nás čekají, jaké pozice budou nenávratně nahrazeny stroji a umělou inteligencí a které naopak budou žádané a jak se na ně připravit. 

Budeme si ukazovat příklad kluka, který vystudoval přesně tu střední, co byla nejblíž, protože netušil, co dál, tak šel pracovat do první továrny, co byla nejblíž a jak se to stalo, že je o pár let seniorním odborníkem v IT. A taky si povíme, jak to je, když nemáte syna, ale dceru a co všechno pro i můžete udělat už teď.

JSEM ZAMĚSTNAVATEL – PRACUJI V HR, VE VEDENÍ FIRMY, NA POZICI VEDOUCÍHO NEBO MANAŽERA…

Tak vy rozhodně nemůžete chybět!

Nepochybně si kladete spoustu otázek. Jak odliv mužů na Ukrajinu ovlivní trh práce? Jak zaměstnat ženy z Ukrajiny? A neměli bychom radši hledat cesty, jak zaměstnat ty naše? Jak se změní trh práce? Jaké jsou trendy, co teď aktuálně lidi chtějí? Proč se na naše inzeráty nikdo nehlásí, a když ano, nesplňuje ani půlku požadavků? Kde v dnešní době hledat kandidáty? Co můžeme zlepšit? A jak to udělat, aby to nestálo majlant? Víte vy vůbec, co nás stojí nábor? A jak hrozná je fluktuace a nemocnost matek po rodičáku? Máme toho až nad hlavu a máme si najít čas na nějakej kulatej stůl? Pokud si kladete kteroukoli, nebo dokonce kterékoli z těchhle otázek, doražte. Ušetříme vám spoustu nervů a času – máme odpovědi a spousta z nich je mnohem pozitivnějších než jak to může vypadat z povrchního pohledu na zprávy. A všechno máme podložené čísly, průzkumy a statistikami. 

PRACUJI PRO ORGANIZACI – PRO MĚSTO, ÚŘAD PRÁCE, FINANČNÍ ÚŘAD, V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH, PRO NEZISKOVKU…

Nemáte času nazbyt a v aktuální situaci je ho ještě méně než obvykle. I tak si ale najděte pátého dubna čas. Nebudete litovat!

Vaše role je složitá. Máte pomáhat jak rodičům, tak zaměstnavatelům a do toho vám stát nakládá spoustu papírů k vyplnění a schůzí k odsezení. Víme to. A na jednom místě vám ukážeme, co řeší rodiče, co řeší zaměstnavatelé a taky jak pomoci efektivně oběma stranám. A pokud máte pocit, že vy to sice chápete, ale někdo by to měl říct ostatním u vás na úřadě, tak se domluvíme taky. Naše HR expertka, odbornice na pracovní trh a jeho změny s dvacetiletou praxí, která konzultovala nejeden projekt pro komerční i státní správu je vám k dispozici a ráda vám připraví školení nebo workshop pro kolegy na míru. 

A protože s námi strávíte několik hodin, nemusíte se bát, že by káva, čaj a něco dobrého nebyly součástí. Kulatý stůl se bude konat na zámku v Oslavanech dne 5. dubna 2022 mezi 10:00 a 15:00 a pokud máte zájem se účastnit, tak nám dejte vědět na e-mailu info@odetipostarano.cz – těšíme se, že vás potkáme.