Akce, tipy, zajímavosti,  Kvízová školení,  Vzděláváme a slaďujeme

VÝVOJOVÉ MILNÍKY

Vývojové milníky s vámi sdílíme proto, že se často na našich živých trénincích opakuje otázka: “A je normální, když…” V tomhle kvízu vám tedy nabídneme několik pohledů na to, co takové úplně běžné dítě v tom kterém věku zná, umí, dělá, vnímá. ALE! Není to žádná soutěž a není cílem nikoho porovnávat. Berte tyhle přehledy jako inspiraci a pokud vaše dítě v příslušném věku to či ono nedělá nebo neumí, spíše se zamyslete, jestli má v dané oblasti dostatek podnětů a podpory, jestli něco neděláte často za něj a spíše zkuste najít víc příležitostí k rozvoji dané dovednosti. Pokud ani tak změna nepřijde, konzultujte nejdřív s vaším pediatrem a následně klidně vyhledejte konkrétního odborníka – psychologa, logopeda, fyziologa apod. 

Ale moc se přimlouváme: žádné srovnávání, žádné výčitky k sobě natož k dítěti. Někdo brzy chodí, jiný mluví a další si dá načas s obojím a pak bude rychlík třeba v chemii. U spousty věcí zjistíte, že děti máme tendenci hnát do strašně brzkého osvojování některých činností oproti tomu, co odpovídá běžné době, kdy je v pořádku si na danou činnost počkat. Nespěchejte. Dětství nejsou závody. 

Pro spuštění kvízového školení stačí kliknout ZDE.

Po vyplnění kvízu klikněte na Odeslat a pak Zobrazit skóre. Uvidíte odpovědi na svoje otázky, tipy, co zlepšit a jak o otázkách přemýšlet a výsledek se vám navíc odešle do vašeho e-mailu, abyste se k němu mohl/a kdykoli vrátit. Není cílem naklikat nejlepší skóre. Ale najít si čas, zastavit se, zamyslet se nad odpověďmi, komentáři a vysvětleními. Dobrý rodič není ten, který je dokonalý, ale ten, který na sobě pracuje a chce se zlepšovat.

Ať vám dobře slouží a pomáhá.

Jsme tu s vámi.