Akce, tipy, zajímavosti,  O rodinu postaráno,  Poradna pro rodiny

Jsou vaše sítě bezpečné pro vás i vaše děti?

Sociální sítě se staly nedílnou součástí našich životů. A dříve či později se na sítích objeví i vaše děti. Pokud nechcete zakazovat a hrozit, naučte svoje děti pohybovat se na sítích bezpečně. Přecházení silnice taky dětem raději vysvětlíme, než abychom jim ho zakázali a nikdo nepochybuje, že i při přecházení ulice jsou rizika pro děti velká. A ruku na srdce, pojďme si přiznat, že nad bezpečností na sítích se sami zase tak často nezamýšlíme. I proto máme co nabídnout i rodičům úplně maličkých dětí – i jejich bezpečnost je totiž na sítích často v sázce.

Chcete se stát pro své děti průvodcem, rádcem, vzorem? Přihlaste se na náš workshop Sociální sítě – jak se pohybovat na sítích bezpečně. Bude interaktivní, praktický a všechno si budete moci vyzkoušet, probrat se zkušenými lektorkami. 

První z nich je psycholožka Magdaléna Šuláková. Provede vás první částí workshopu o sociálních sítích, čekají vás ty nejčastější a nejvyužívanější z pohledu rodičů i dětí – Facebook, Instagram a TikTok – interaktivně a zážitkově.

 

Co se dozvíte:

  • jak zabezpečit svůj účet před zneužitím
  • jak si udržet rodičovskou kontrolu
  • jaké nástrahy tam na děti číhají a jak jim předcházet
  • jaké možné dopady na psychiku dětí může mít nesprávné chování na sítích

 

Druhou lektorkou, kterou na workshopu potkáte, je fotografka Soňa Rousová. Provede vás částí na téma bezpečnost fotografií na sítích. Co si odnesete?

 

  • podíváte se na nástrahy, které vás při focení dětí ani nenapadnou
  • ukáže vám, jak se i nevinná fotka může stát předmětem zneužití
  • prakticky si vyzkoušíte jednoduché triky, jak můžete své focení na mobil vylepšit 
  • a opět se dozvíte i informace k bezpečnosti postování fotografií na sítích

 

Budeme se na všechny rodiče, kterým bezpečnost dětí není lhostejná, těšit 15.9. v 17:00 na Zemědělské ulici 2 v Ivančicích, cena vstupenky je 149 Kč. 

Rezervaci a informace i k dalším připravovaným workshopům najdete na našem webu https://www.odetipostarano.cz/workshopy-o-rodinu-postarano-v-roce-2021

Spolufinancováno Jihomoravským krajem.