Akce, tipy, zajímavosti,  Umělecké tábory

Reportáž z tábora – DIVADELNÍ TÝDEN

DIVADELNÍ TÝDEN aneb Divadlo pohádek 100 a jedné noci to byl název tábora, který se konal v Ivančicích jako čtvrtý 2. 8. 2021 – 6. 8. 2021.

Lektorka: Pavla Limmlová

Původní anotace: Pojď s námi strávit letní divadelní dobrodružství! Přeneseme se spolu do tajemných krajin pohádek! Provázet nás bude létající koberec, který umí vyprávět 101 pohádek – i když občas bývá zapomnětlivý, a tak mu budeš muset trochu pomoct! Možná budeš opravdovým princem, vílou, drakem, nepřemožitelným silákem i krásnou princeznou. Čeká na nás sice jen 5 dnů, ale s trochou divadelních kouzel stihneme za tu dobu proletět všech 100 nocí! Protože v divadle nic není nemožné…

 

A já se ptám:

 

Eli: Pavli, proběhl tábor tak, jak jsi naplánovala?

Pavla: Odpověď bude vtipná, ale ne. Už jsem se totiž dávno naučila tvořit jen koncepci s mnoha možnostmi a modlit se :-)) Plány totiž padnou téměř vždy! A to je na tom krásné, protože se díky tomu první den můžeme vydat tou „správnou“ cestou.

Eli: Jaké děti se sešly a jak je divadlo bavilo?

Pavla: Letos jsem měla dětí takovou malou třídu. A znovuobjevila jsem díky tomu to kouzlo, když je na práci skutečně čas a prostor. Děti byly skvělé a dohromady nás to bavilo všechny.

Eli: Jaké kouzlo z tábora bylo to nejkouzelnější?

Pavla: Nabízelo by se říct, že to klasické kouzlo: zmiz! Ale to by tentokrát nebyla pravda. Naopak – to nejhezčí kouzlo bylo, když se z večerní prázdné třídy, stala ráno plná!

Eli: Co bys vzkázala rodičům a dětem, kteří budou na divadelní tábor chtít jet příští rok?

Pavla: Jeďte! Bez obav a s radostí. Ale také dopředu zjistěte, zda vaše dítě skutečně tuto disciplínu chce zkoumat 🙂

Děkuji za rozhovor a přidávám pár fotek pro čtenáře.

Divadelní rozcvička, protože i herci se musejí rozhýbat.