Akce, tipy, zajímavosti,  Umělecké tábory

Reportáž z tábora – FILMAŘSKÝ TÝDEN

FILMAŘSKÝ TÝDEN aneb Filmař srdcem i duší – to byl název tábora, který se konal v Ivančicích jako druhý 19. 7. 2021 – 23. 7. 2021 v Ivančicích.

 

Lektorka: Veronika Senciová

Původní anotace: Trápí tě, že nemáš kouzelné schopnosti? Neumíš se přemisťovat nebo zastavit čas? To tě bohužel naučit nedokážeme, ale pomocí filmových kouzel ti ukážeme, jak všechny přesvědčit že to umíš! Přidej se k nám a během jednoho týdne si splníš všechny nereálné sny nebo zvěčníš svoje nápady na plátno! Naučíš se stříhat, natáčet, hrát nebo třeba i dabovat. Na konci týdne si navíc na našem promítání budeš připadat jako hvězda na červeném koberci. Naučíš se koukat na svět přes kameru ať už svoji, nebo naši. Na technice, kterou vlastníš nebo nevlastníš nezáleží, důležité je mít srdce filmaře na správném místě!

 

A já se ptám:

Eli: Veru, proběhl tábor tak, jak jsi naplánovala?

Veronika: Vlastně od začátku probíhal zcela mimo veškeré plánování:) Musela jsem nahradit původní lektorku, které zaměstnavatel nakonec neumožnil volno, takže jsem se neplánovaně ocitla jako lektorka na filmařském táboře také v Ivančicích.

Eli: Jaké děti se sešly a jak je film bavil? 

Veronika: Byla to pestrá skupina dětí od 8 do 13 let. Většinu z nich film a natáčení zajímalo a tvořily a vymýšlely, seč jim síly stačily. Ale některé opravdu překvapilo, že to je docela zdlouhavá činnost a dopracovat se k výsledku obnáší spoustu práce.

Eli: Jaké kouzlo z tábora bylo to nejkouzelnější?

Veronika: Kouzelných okamžiků bylo několik. Osobně mám nejraději chvíle, kdy se děti “zažerou” do společné práce například u vymýšlení příběhů, které pak chtějí natočit. To je neopakovatelné kouzlo společné tvorby, které lze zažít jenom se skupinou lidí na stejné vlně.

Eli: Co bys vzkázala rodičům a dětem, kteří budou na filmařský tábor chtít jet příští rok?

Veronika: Aby neváhali s přihlášení a ať nás sledují průběžně i během školního roku. Protože pokud půjde vše jak má, otevřeme v Ivančicích brzy i filmařský kroužek.

Děkuji za rozhovor a přidávám pár fotek pro čtenáře.

Fotky z Ivančic: