Akce, tipy, zajímavosti,  Umělecké tábory

Reportáž z tábora – SPORTOVNÍ TÝDEN

SPORTOVNÍ TÝDEN aneb Ivančická olympiáda 2021 – to byl název tábora, který se konal v Ivančicích jako třetí 26. 7. 2021 – 30. 7. 2021.

Lektorka: Renata Netoušková

Původní anotace: Pět olympijských kruhů, pět dnů, pět sportovních disciplín. Máš chuť na pořádně sportovní týden? Potom si tu na správném místě. Každý den si vyzkoušíme jeden nezvyklý sport, ale až po té, co se protáhneš jógovou sestavou. Během týdne se naučíš své tělo poslouchat, ale taky mu dáš trochu zabrat. Ale nemysli, sport není jen o svalech, budeš muset také spolupracovat, přemýšlet a taktizovat. A především – nebudeš překonávat soupeře, ale sám sebe. Protože přesně o tom je sport!

 

A já se ptám:

Eli: Reni, proběhl tábor tak, jak jsi naplánovala?

Renata: Proběhl mnohem lépe, než jsem plánovala a bylo to především zásluhou dětí. Děti chtěly sportovat, učit se nové věci, byly k neutahání. A díky tomu jsme stihly víc, než jsem původně plánovala.

Eli: Jaké děti se sešly a jak je sportování bavilo?

Renata: Byla jsem nadšená, že děti zkusily opravdu všechny sporty, které jsem jim nabídla. Každé z nich si pak našlo takový, který ho nadchl a ve kterém vyniklo.

Eli: Jaké kouzlo z tábora bylo to nejkouzelnější?

Renata: Nejkouzelnější bylo, když jsem slyšela „To je skvělý, to mě baví, už mi to jde….!“ Lektor snad ani nemůže slyšet kouzelnější formulku.

Eli: Co bys vzkázala rodičům a dětem, kteří budou na sportovní tábor chtít jet příští rok?

Renata: Nezáleží na předchozích zkušenostech se sportem, ani na „šikovnosti“ dítěte. Škála sportů, které si děti vyzkouší je tak široká, že úspěch a potěšení zažije jistě každé z nich.

 

Děkuji za rozhovor a přidávám pár fotek pro čtenáře.