Dětský klub

Ze života klubu

Od začátku školního roku se s dětmi každý den setkáváme v Dětském klubu O děti postaráno. Den za dnem společně trávíme téměř celé odpoledne. Nuda? Ta rozhodně nehrozí. Pojďme společně nakouknout za dveře klubu a dozvědět se, proč nás to v něm tak baví.

 

Září – jablíčka se vaří

 

Během září jsme si co nejvíc užívali sluníčka venku. Hráli jsme si na zombíky, vyzkoušeli spoustu míčových her, dosyta jsme si zaskákali na trampolíně a dokonce jsme se mohli projet na šlapacích motokárách a vyřádit se na skákacím hradu. 

 

Když se slunce schovalo za dešťové mraky, zůstali jsme pod střechou. Oblíbili jsme si malování na kamínky, práci s plastelínou, vyráběli jsme medúzy z papíru, látek a bavlnek nebo jsme podle fotek hádali, jaký předmět je vyfocený v detailu. A aby nám to dobře přemýšlelo (a taky protože jsme velcí mlsouni), připravili jsme si společnými silami jablečný kompot – ten nám šmakoval.

 

V říjnu máme tradici – stanou se z nás zombíci

 

Když počasí přálo, nevynechali jsme žádnou možnost pobýt na čerstvém vzduchu. Venku vznikaly i zcela originální hry s důmyslnými a – pro nás odrostlejší – i poněkud komplikovanými pravidly.

 

V prostorách klubu nás kromě deskových her a omalovánek bavilo tvoření ze slaného těsta, vytváření mozaiky pomocí malířské pásky, malování příšerek z kaněk (spojení akvarelu a obyčejného brčka), vyráběli jsme sovičky z lepenky a velmi oblíbenými se staly také zažehlovací korálky. 

 

Na dně kouzelné skříně jsme znovuobjevili skvělé hudební nástroje. Jmenují se boomwhackers, jedná se o různě barevné plastové trubky, kdy každá barva představuje jeden tón. Pořádně jsme se při objevování tohoto nástroje vyřádili. Tvořili jsme nové rytmy, zopakovali si noty a naučili jsme se zahrát celou písničku. Tímto jsme rozhodně ještě neskončili, k tomuto nástroji se určitě ještě vrátíme.

 

Nejvíc z celého měsíce se děti těšily na jeho závěr – halloween. Vydlabaly strašidelného dýňáka, který na nás koukal za oknem. Vyrobily papírové lampionky a netopýry. Během psaní hrůzostrašných “krvavých” vzkazů si vyzkoušely, jaké je to psát ptačím brkem. A nejvíc se vyřádily při líčení a převlékání do opravdu děsivých kostýmů. Vážně byste je nechtěli potkat v noci.

 

V listopadu chlad a mlhy – nevadí, budou trhy!

 

Že v listopadu už nebývá vhodné počasí na řádění venku? Naopak. Tolik krásného listí všude. Toho jsme museli využít. A tak jsme v něm skákali, váleli se a nanosili největší hromadu z listí široko daleko. Pak už se jen pořádně rozběhnout… 

 

V klubu se zcela spontánně stala nejoblíbenější hrou hra na školu. No ano, vidíte dobře. Na několik dní se z klubu stala školní třída, kde se střídali žáci, učitelé i ředitelé. Každý student si vyrobil vlastní notýsek na známky a už to frčelo – čeština, matika, přírodověda, výtvarka, hudebka, tělocvik… Nikdo nebyl z výuky omluven.

 

Ke konci měsíce se tvořivá aktivita v klubu stáčela k přípravě výrobků na vánoční trhy. Barvili jsme, lepili, gravírovali, míchali a hlavně se u toho dobře bavili. I když nakonec trhy proběhly ve výrazně menším rozsahu, děti měly radost, že se jejich výrobky líbily. Děkujeme všem, kteří se u našeho stánku zastavili a odnesli si domů třeba svícínek nebo bylinkovou sůl do koupele.

 

Vločky sněhu, dárky, mráz – prosinec má pro nás zas

 

Jupí. Nasněžilo. Všude kolem hromady sněhu, rychle ven. Koulovačky, andělíčci, sněhuláci a taky iglú. Všechno jsme stihli, paráda.

 

Kromě horkého čaje nebo čokolády nás potom hřál i pocit, že jsme společně připravili dárečky pro děti, které by jinak možná žádné dárky nedostaly (v rámci projektu Krabice od bot).

 

Klub jsme si vánočně vyzdobili, společnými silami jsme složili a ozdobili vánoční stromek, povídali si o tom, co bychom si přáli najít na Štědrý den pod stromečkem a čím bychom rádi obdarovali naše blízké. Kouzlo Vánoc přišlo mezi nás.

 

Díky rodičům

 

Na závěr chci za celý náš Dětský klub O děti postaráno velmi a srdečně poděkovat všem rodičům, kteří nás během roku podporují. Díky nim v klubu mlsáme, zahříváme se horkou čokoládou, máme na výběr spoustu čajů a sirupů. A díky jejich přispění také můžeme poslouchat audioknížky a písničky na CD přehrávači nebo tvořit z nejrůznějších materiálů (nově nám přibyla krásná kolekce korálků). Velice vám všem děkujeme, moc si vážíme toho, že nám pomáháte vytvářet co nejpříjemnější prostředí pro všechny naše děti.

 

Přidáte se?

 

Dětský klub O děti postaráno nepředstavuje jen hlídání dětí. Společně si hrajeme, učíme se, tvoříme, zkoušíme nové věci. Ctíme individualitu dětí a snažíme se podporovat záliby a talenty každého z nás.

 

Pokud byste rádi zakusili atmosféru v našem klubu, máme pro vás dobrou zprávu. V lednu můžeme mezi námi přivítat ještě 3 další děti! Ozvěte se nám na e-mail klub@odetipostarno.cz, rádi vám u nás zarezervujeme místo.

 

Chtěli bychom vám toho o našem klubu ještě tolik napsat! Ale to by vydalo na román. Tak zase někdy příště.

 

Srdečně vám všem přejeme lásky-plný vánoční čas naplněný upřímnou dětskou radostí!