Akce, tipy, zajímavosti,  Kvízová školení,  Vzděláváme a slaďujeme

HRANICE VE VÝCHOVĚ

Hranice ve výchově jsou velkým tématem. Když na ně narazíme, bývá už pozdě na rady – emoce, stres, prudké reakce na všech stranách. To je pochopitelné, lidské a běžné. Co s tím? Najděte si trochu prostoru a klidu a pojďte se s naší pomocí připravit, jak na to. Nebude to hned. Společně to promyslíme, připravíme se, proberete plán s vaším dítětem, domluvíte se a společně to příště zkusíte znovu a lépe. A pak znovu a znovu. Ono to nakonec půjde i v té vypjaté situaci, nebojte.

Co jsou hranice? Představte si formu na belgickou pralinku. Můžete si představit pralinku půlkruhovou, kulatou, hranatou, ve tvaru srdíčka, oříšku, cokoli vám je sympatické. A pak si představte tekutou čokoládu. Co se dělá s čokoládou pak? Nalije se do formy. Ta musí být pevná, neměnná, jistá. Protože jinak místo perfektní pralinky budete mít kaluž čokolády a velké mrzení s nepořádkem v kuchyni k tomu. Vy jste forma. Vy nastavujete dítěti hranice. Ty hranice mu mají dávat pevnost, známé a očekávatelné mantinely, jistotu a možnost dokázat to nejlepší, co dokáže. Vaše dítě je čokoláda a vaše výchova je výrobou úžasné pralinky. Každý si představuje jiný tvar pralinky stejně tak, jako si nastaví svoje hranice podle svých preferencí. To důležité pro všechny rodiče ale bude: pevnost, konzistentnost, předvídatelnost, neměnnost.

Než začneme, zamyslete se, kdy naposledy jste s dítětem narazili na hranice. Jaká hranice to byla? Jak vypadala celá situace? Jídlo? Hygiena? Bezpečnost? Povinnosti? Rozvrh dne? Pojďte si tu situaci připomenout. Budeme s ní pracovat, na jejím příkladu si ukážeme, jak na to lépe.
Přijměte naše pozvání – dáme vám recept a tipy na skvělé vychovávání, připravíte si s námi svůj vlastní plán a nastavíte hranice. A připravíte se na jejich pevné a láskyplné vyžadování. Vytváření zázemí a jistoty pro své dítě.

Pro spuštění kvízového školení stačí kliknout ZDE.

Po vyplnění kvízu klikněte na Odeslat a pak Zobrazit skóre. Uvidíte odpovědi na svoje otázky, tipy, co zlepšit a jak o otázkách přemýšlet a výsledek se vám navíc odešle do vašeho e-mailu, abyste se k němu mohl/a kdykoli vrátit. Není cílem naklikat nejlepší skóre. Ale najít si čas, zastavit se, zamyslet se nad odpověďmi, komentáři a vysvětleními. Dobrý rodič není ten, který je dokonalý, ale ten, který na sobě pracuje a chce se zlepšovat.

Ať vám dobře slouží a pomáhá.

Jsme tu s vámi.