Kulaté stoly,  Kvízová školení,  Poradna pro rodiny,  Vzděláváme a slaďujeme

Kvízové školení – Jak jste na tom s předsudky?

Předsudky, bias, stereotypy, společenské normy a tlak.

Je jedno, jak je nazveme, ale umí znepříjemnit život.

Jak se to stane, že podléháme předsudkům? Náš mozek je tak nastavený. Preferuje lidi, tvary, vůně, věci – všechno, co je už známé, a vymezuje se proti tomu, co je jiné. A pokud nezapojíme uvědomění, pochopení a aktivní obranu, tak z toho není cesta ven.

Pokud jste mladší a žena, je pravděpodobné, že si desetkrát vyberete správnou odpověď bez přemýšlení a jen vás naštve, kolik takových předsudků kolem nás je a kazí nám den. Pokud jste vyrostli v minulé době, v tradičně smýšlející rodině nebo jste se nikdy nepotřebovali zamyslet nad tím, proč je nerovné postavení žen téma, nejspíš u některých otázek zaváháte, možná vám dojde, co je správná odpověď, a nasbíráte taky plný počet bodů, ale s jiným pocitem. Pravděpodobně se zachmuříte nade mnou jako autorkou kvízu a přiřadíte mi nějakou tu stereotypní nálepku. Asi není spokojená. Kariéristka. Špatná máma. Militantní feministka, co nemá chlapa. Bude tlustá a neschopná. Je neuvěřitelné, co je lidský mozek ochotný udělat pro to, aby udržel status quo a nemusel připustit, že jste dosud přehlížel/a něco podstatného, něco, co i vás samotného/samotnou poškozuje. Poznat se v některém bodu? Kvíz je blbost, není důvod jím trávit čas a dokončit ho…

Děkuju, že tu jste a zvažujete moje pozvání. Počet získaných bodů není podstatný. Ceníme si každého, kdo kvíz dokončí a zamyslí se nad výsledkem, který obdrží, a nad komentáři, které k výsledkům najde. Udělat svět lepším místem pro vaše mámy, sestry, dcery, kamarádky, partnerky, manželky a všechny ostatní ženy – o to tady jde. Uvědomit si a získat moc nad tím, co dělám. Nenechat se vláčet zvyky a předsudky. 

Pro spuštění školení klikněte ZDE nebo na obrázek:

Letáček zmíněný v kvízu: