Kulaté stoly,  O rodinu postaráno,  Poradna pro rodiny,  Vzděláváme a slaďujeme

Druhý kulatý stůl na téma slaďování rodinného a profesního života

Přinášíme debatu organizací, zaměstnavatelů a rodičů do Jihomoravského kraje

Zatímco první kulatý stůl byl hodně o zaměstnavatelích a možnostech jak zůstat v kontaktu s rodiči i během mateřské/rodičovské dovolené a konal se v Ivančicích, druhý byl jiný.

Tentokrát jsme se potkali v nádherných prostorech zámku v Oslavanech a naše hlavní téma začínalo u aktuální situace na trhu práce a pokračovalo směrem k oblasti vzdělávání. Mluvili jsme o tom, jak vybrat dobře školu pro dítě, jak zůstat relevantní pro trh práce i během delší kariérní přestávky, kde najít možnosti vzdělávání, co pro rodiče můžou udělat školy, firmy, organizace. 

Kdo se účastnil

Kulatého stolu se účastnili zástupci škol, samospráv, zaměstnavatelů i rodičů. Zaznělo mnoho zajímavých příběhů ze života. A zatímco v první polovině jsme hlavně sdíleli zkušenosti, obavy, problémy a témata k řešení, druhá část byla skvělou a přínosnou debatou, hledáním konkrétních řešení, nalézáním konkrétních tipů jak dál.

Tři klíčová témata odpolední debaty

Mluvili jsme o vzdělávání v oblasti IT, o předsudcích a mýtech, které IT obklopují a jak se zorientovat ve skutečných možnostech, jaké jsou šance najít v tomhle perspektivním oboru práci na zkrácený úvazek a s možností práce z domova. (1)

Pokračovali jsme debatou o nabídkách a aktivitách, které jsou k dispozici na úřadech práce. (2)

V neposlední řadě jsme probírali možnosti škol pomoci žákům a studentům dosáhnout aspirací, které mají – efektivněji a perspektivněji z pohledu budoucího vývoje trhu práce. (3)

Všechna tři témata výše plánujeme detailněji probrat v článcích, které postupně budete nacházet na našem blogu. Některé už jsou k dispozici a najdete je v záložce Vzděláváme a slaďujeme.

Další kulatý stůl

Další setkání předběžně plánujeme na září 2022 – sledujte nás.

Všem, kdo se účastnili děkujeme a těšíme se na příště – na nová místa, nová setkání, nové tváře, nové pohledy, nová hledání odpovědí, nová témata.

Nádherné prostředí Zámku Oslavany

Kulatý stůl obvykle nebývá kulatý, ale hostitelky už se těší na jeho zahájení

Kulatý stůl ze dne 5.4.2022 v plné sestavě