Akce, tipy, zajímavosti,  O rodinu postaráno,  Poradna pro rodiny

Poradna pro rodiny – konzultace s psychologem

O našem projektu Poradna pro rodiny jste už možná slyšeli, pro všechny bychom ale dnes chtěli představit, co naše poradna nabízí, protože máme skvělou zprávu a čerstvou novinku. 

V naší poradně si může domluvit schůzku s psychologem každý, kdo řeší problémy či témata týkající se právě fungování rodiny a neví si s nimi sám rady. Stačí jen zvednout telefon a objednat se. 

Říkáte si, jak přesně to funguje, když je v poradně k dispozici psycholog? V krátkosti – máte k dispozici všechny jeho znalosti a zkušenosti, ale nejde o terapii – neléčíme. Poradíme, pomůžeme. Chcete vědět víc?

 

Co je poradenství? 

Poradenství je přístup, který je vhodný zejména pro ty, kteří chtějí nalézt řešení svého aktuálního problému. Musí ale být ochotní na sobě pracovat a jsou ochotní o svých problémech mluvit. V poradenství je důležité se podívat na problém jinýma očima a nalézat, a následně zkoušet nová řešení. 

 

Jaká témata s námi můžete probrat? 

Jednoduše řečeno, zabýváme se složitými životními situacemi v rodině, jako je například úmrtí, rozvod nebo nemoc člena rodiny. Dále jsou to témata týkající se online světa, komunikace v rodině a mnoho dalších. Zavolejte nám a my vám rádi odpovíme, zda i vaše téma je vhodné pro řešení v poradně, nebo už jde o problém, který vyžaduje terapeutický přístup. 

 

Je třeba zdůraznit, že naše poradna neposkytuje terapeutické služby. Nesnažíme se o obtížnou změnu klientovy osobnosti nebo o jeho “vyléčení”. Naopak chceme být s vámi tady a teď, a řešit to, co vás nejvíc bolí. 

 

Do poradny můžete dojít jako jednotlivec, může přijít i více členů rodiny, kterých se daný problém týká. Během prvního setkání rozebereme váš problém a v následujících setkáních na něm budeme pracovat, aktivně hledat řešení a východiska. 

 

Pokud vnímáte, že právě tato služba by Vám mohla pomoci, tak se ozvěte na telefonní číslo +420 799 540 921 nebo email poradna@odetipostarano.cz

 

Nemusíte být na všechny starosti sami.

Aktivity projektu O rodinu postaráno jsou podpořeny z dotačního programu Rodina.